برپایی «چارخونه»، با 115 عکس از استان ها / از عکاسی محیطی تا عکس های مستند بازگشت Back
همراه با دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛
برپایی «چارخونه»، با 115 عکس از استان ها/از عکاسی محیطی تا عکس های مستند
بخش چارخونه با نمایش 115 عکس از شهرستان ها، یکی از بخش های تماشایی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که این روزها در موسسه صبا برپاست.
به گزارش واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بخش چارخونه با نمایش 115 اثر از 12 هنرمند از استان ها یکی از بخش های چهارگانه جشنواره هنرهای تجسمی فجر این دوره است که این روزها در موسسه صبا و در کنار بخش های دیگر جشنواره برپاست.
این بخش که با عنوان کلی «گفتگوي هنرعكاسي استانها» برپاست، 115 اثر عکاسی در شاخه های مستند، استيجد، فاين آرت و اينستاليشن و از هنرمندان شهرهای مشهد، زاهدان، زنجان، ياسوج، شهر كرد، بيرجند، گرگان را به نمایش گذاشته است. 
مضامين این عکس ها شامل: بازسازى وقايع تاريخ، آيين هاى محلی، میراث فرهنگی، ويژگى هاى اقليمى، جغرافیا و محیط زیست است. 
عموم هنرمندانی که در این بخش عکس ارائه کرده اند جوانان خلاقی هستند که کمتر نمایشگاه انفرادی داشته اند. 
در این بخش آثار متنوعی از تک عکس و مجموعه عکس دیده می شود، از یک کار سه متری که به بازسازی واقعه ای تاریخی با حضور بازیگران تئاتر و به صورت استیجد ارائه شده است تا کارهای محیطی ایستالیشن و عکس هایی از عکاسخانه های قدیم مشهد که با پرده های نقاشی شده از حرم از آدمها عکاسی شده و آنها افرادی بوده اند که برای دریافت عکس های خود به هر دلیلی مراجعه نکرده اند. 
هنرمندان حاضر در این بخش عبارتند از : مهلا عربی خان (مشهد)، علی سعیدی (مشهد)، حامد اسدی (مشهد)، محسن کابلی (گرگان)، احسان آقایی (یاسوج)، صادق سوری (زاهدان)، مهدیا مصباحی (مشهد)، محمود بازدار(مشهد)، ساعد فتاحی (مشهد)، محمد نظری (زنجان)، مریم آل مومن دهکردی (شهرکرد)، رضا خالدی (بیرجند).
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از 29 بهمن کار خود را آغاز کرده است و تا 5 اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا  واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست های پژوهشی آزاد است.

 

تاریخ خبر:  1398/11/30