حضور چشمگیر هنرمندان خارجی در دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر بازگشت Back
 
به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ، بیش از 10000 اثر از 53 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره دهم تجسمی فجر رسید که حضور چشمگیر هنرمندان خارجی در جشنواره دهم از نکات حائز اهمیت این آمار است.
بنا بر این گزارش ،با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ، مجموعاً 2764 هنرمند ایرانی و خارجی در سایت رسمی این جشنواره ثبت نام کردند که از این تعداد 168 هنرمند خارجی از 53 کشور جهان خواهان حضور در دوره دهم هستند.همچنین 10 هزار 650 اثر در سایت این رویداد بزرگ هنری ثبت شد که این تعداد شامل ، 4 هزار و 351 اثر در بخش مسابقه و 6 هزار و 254 اثر در بخش رزومه می‌شود.
لازم به ذکر است،این آثار توسط اعضای شورای هنری این جشنواره با توجه به تصاویر آثار، استیتمنت ها ، رزومه و کل اطلاعات دریافتی در سایت در دو مرحله انتخاب و آثار نهایی به نمایشگاه دهمین جشنواره بین المللی تجسمی فجر معرفی می‌شوند.
گفتنی است،دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی مجتبی آقایی با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، از 3 بهمن لغایت 4 اسفند در تهران برگزار می‌شود.

 

تاریخ خبر:  1396/09/21