در نشست رسانه ایی عنوان شد، رویکرد این دوره جشنواره بینا رشته ای است بازگشت Back

در نشست رسانه ایی عنوان شد
رویکرد این دوره جشنواره بینا رشته ای است


به گزارش ستاد خبری نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور "مجتبی آقایی"دبیر کل نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر،جمشید حقیقت شناس دبیر هنری جشنواره تجسمی فجر ، عبدالرحیم سیاهکار زاده دبیر اجرایی جشنواره و جمعی از اصحاب رسانه ،در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.
مجنبی آقایی با اشاره به اینکه رویکرد این دوره از جشنواره بینا رشته ای و استفاده توامان همه ظرفیت های تجسمی است افزود: از دوره هشتم رویکرد تغییر کرد و به سویی رفت تا بتوانیم از ظرفیت های هنرهای تجسمی اندکی بهتر استفاده کنیم و روال سنتی به هم افزایی و تعامل بین رشته ای تبدیل شود.
وی افزود: در گرایش سنتی مرز بین رشته ها تعیین کننده بود و گستردگی رشته ای مورد توجه نبود، ولی با برداشتن مرز بین رشته ها از همه ظرفیت های تجسمی استفاده می شود و فراتر از رشته به طوری که الان دیگر معماری را نیز جزو هنرهای تجسمی به کار می برند.
بنابراین گزارش جمشید حقیقت شناس دبیر هنری نهمین جشنواره در ادامه نشست گفت:
آثاری که امسال انتخاب شدند، بیشتر تأثیرگذاری آنها مدنظر بود نه آثاری که جنبه تکنیکی داشته باشد؛ سال گذشته به جشنواره فکر می‌کردیم، اما امسال به جشنواره و همچنین نمایش آثار در موزه هنرهای معاصر فکر کردیم که کار سختی را در پیش داریم.
حقیقت شناس در ادامه اضافه کرد: امسال حمایت از هنرمندان، شکل ویژه‌ای به خود گرفته است. سال گذشته به هنرمندان 500 هزار تومان کمک کردیم که امسال این رقم به یک میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین جوایز جشنواره نهم دو برابر شده است. از طرف دیگر، افرادی در شورای هنری حضور دارند که واجد شرایط هستند و در زمینه بین‌رشته‌ای فعالیت و دانش لازم را دارند.
گفتنی است؛نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر از 3 بهمن لغایت 30 بهمن برگزار می شود.

تاریخ خبر:  1395/10/14