پذيرش 125 اثر در مرحله نخست انتخاب جشنواره تجسمي فجر بازگشت Back

پذيرش 125 اثر در مرحله نخست انتخاب جشنواره تجسمي فجر

آثار نهايي جشنواره پس از انتخاب مرحله دوم معرفي مي شود

125 اثر پس از مرحله نخست انتخاب آثار نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر عبور كردند.
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، مرحله نخست انتخاب آثار نهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر توسط شورای هنری جشنواره و با بررسی تصاوير آثار ارسالي برگزار شد که 125 اثر انتخاب شد و به مرحله بعد راه يافتند.
در بخش مسابقه از 986 اثر ثبت نام شده در بخش پروژه ، 53 پروژه و در بخش تک اثر از مجموع 4هزار و 535 اثر، 72 تک اثر به مرحله دوم انتخاب راه یافتند.
از بين هنرمنداني كه در مرحله نخست اثرشان پذيرفته شده است 45 هنرمند از تهران، 65 هنرمند از سایر استان هاي كشور و 10 هنرمند خارجی از کشورهای اوکراین، آمریکا، برزیل، بلژیک، ترکیه،صربستان، کره شمالی، لهستان و هند هستند.
مرحله دوم انتخاب آثار توسط شوراي هنري جشنواره بر اساس اصل آثار است و هنرمندان و پژوهشگراني كه آثارشان در مرحله نخست، انتخاب شده است تا 16 دی ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را براي بررسي مرحله دوم به موزه هنرهاي معاصر تهران تحويل دهند.
نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر سوم تا30 بهمن ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

 

تاریخ خبر:  1395/10/05